Практиката ще позволи да се ползват по-голям брой безхартиени услуги и по този начин ще намалее притокът на заявители и получатели на услуги, идващи на място (екологична устойчивост).
Ползите за НАЦИД са най-вече в постигането на по-добри функционални възможности за изпълнение на дейността си (и вътрешната, и при взаимодействието си с други държавни органи, бизнеса, гражданите и образователни институции) и по-нататъшно въвеждане на електронното управление. Със създаването на нови и надграждането на съществуващи регистри, информационни системи и електронни услуги се удовлетворят нуждите на администрацията за подобряване на работните процеси, намаляване времето за изпълнение на конкретна функция, предоставяне на все повече услуги по електронен път, предоставяне на качествена, точна и приложима информация в областта на науката и образованието.
Ползите за МОН са свързани с получаване на качествена и актуална статистическа и справочна информация в областта на науката и образованието, като получаването на тази информация подпомага министерството и правителството в изготвянето и изпълнението на стратегии и политики в тази област.
Ползите за гражданите, бизнеса и образователните институции са свързани с възможността повишаване на качеството, облекчаването и улесняване на използването на услугите предоставяни от НАЦИД.
За повече информация: https://www.ipa.government.bg/sites/default/files/sbornik_dobri_praktiki...