Практиката е насочена към експерти, анализатори и лица, отговорни за вземането на решения в здравната политика в областта на слуховото здраве.
Сред целите на Областна администрация Пазарджик за 2016 г. бяха повишаване на капацитета и отговорността на администрацията за провеждане на регионалната политика, за осъществяване на държавното управление по места и за осигуряване на съответствие между националните и местните интереси, и в частност оптимизиране на функционалната компетентност на областния управител за координация на секторните политики на регионално равнище.
Разработването на платформа тип „open source“ за планиране на дейности в общественото здравеопазване се извърши на следните етапи:
1. Анализ и определяне на изисквания за характеристиките на платформата и на математическия модел
2. Изготвяне на проект на архитектура на платформата EVOTION.
3. Разработване на математическия модел за вземане на решения в общественото здравеопазване.
4. Разработване на математически език за определяне на специфичния модел, който да се използва за вземането на решения, както и на инструментариум за използване на този език.
5. Разработване на компоненти за: събиране на данните в реално време и въвеждането им в системата на платформата; за обработването на всички видове данни от платформата; за генериране на управленски решения; за подкрепа на вземането на решенията чрез допълнителен анализ на текстове; и за провеждане на обществени обсъждания в социалните медии на предстоящи политически интервенции.
6. Интегриране на разработените отделни компоненти в цялостна платформа EVOTION.
7. Тестване на работата на платформата, както технически, така и като валидност на данните и анализите от клинична гледна точка, а също и като решение за формулиране на обществени политики в здравеопазването.
За повече информация: https://www.ipa.government.bg/sites/default/files/sbornik_dobri_praktiki...